Choć to propozycja nienowa (premiera końca maja tego roku), warto przypomnieć o ostatniej piosence Slow Sunset. Co ja powiem, z tekstem autorstwa Ani Bratek, to nagrany po polsku i nieco odbiegający od wcześniejszej stylistyki zespołu utwór. Gościnnie wystąpiła w nim Ajda, czyli Ajda Wyglądacz, basistka zespołu Francis Tuan. Muzyka to dzieło zbiorowe.
Slow Sunset to katowicko-wrocławski kolektyw, zrodzony „zdalnie” w głowach Ani Bratek (wokal) i Maćka Nestora (bas). Jak sami wspominają, w ciągu trzech pandemicznych miesięcy napisali zdalnie 10 utworów, „ale tak, jakby znali się lata.” Stylistycznie Slow Sunset łączy elementy soulu, psychodelii i współczesnego, lekkiego rocka. Obok wspomnianej dwójki, zespół współtworzą: Łukasz Szymański (gitara) oraz Dominik Jaske (perkusja). Pierwszym singlem zespołu był utwór Ease & Flow.
Teledysk do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=v810rLAPakE
Strona zespołu: https://slowsunset.pl
15 czerwca będzie miała premierę EP-ka „Trzy Siostry” katowickiego zespołu wędrowcy~tułacze~zbiegi. Skład WTZ na tym wydawnictwie to: Sars – znany z grup Furia, Duszę Wypuścił czy Massemord, w WTZ odpowiedzialny za muzykę i teksty; Stawrogin (Gruzja, Odraza, Totenmesse; tu w dziale piosenkarstwo, plus teksty); Dominik (Gruzja, Licho, Koniec Pola; w WTZ słychać jego śpiew + teksty); Paweł F. (śpiew i zaciąganie siłą na wschód).
wędrowcy~tułacze~zbiegi to nieoczywista muzyka elektroniczna, orbitująca między klubem a wieczorkiem poetyckim, bez wciśniętego tempomatu. Nowymi nagraniami zespół wraca bliżej swych (muzycznych) korzeni. Trzy utworowe „Trzy Siostry” ukażą się na 12” vinylu (wyd. Devoted Art Propaganda), oraz w serwisach streamingowych (Spotify, Bandcamp).
Dyskografię WTZ uzupełniają albumy i mini-albumy: “Futurista” (2021), “Berliner Vulkan” (2020), “Marynistyka Suchego Lądu” (2019), “Korpus Czechosłowacki” (2017), “Światu jest wszystko jedno” (2016) oraz “Kiedy deszcz zaczął padać na zawsze?” (2014).
WTZ online: Bandcamp / Spotify
Devoted Art Propaganda: https://d-a-p.org/
24 maja ukazał się pierwszy od sześciu lat album Jesus Chrysler Suicide „Rexpublica Lunatica”. To ósmy studyjny krążek rzeszowskiego zespołu. Album promowały m.in. utwory Dance Macabre, Beretta Vendetta oraz udostępniony już w 2000 roku Taste of Heaven. Nowy album to wciąż luźne, ale przemyślane połączenie cięższych brzmień spod znaku industrialnego rocka, hardcore’a, czy szeroko (subgatunkowo) rozumianego metalu. To wciąż poziom, który na szczęście w muzyce JCS się nie zmienia.
Jesus Chrysler Suicide powstał w 1991 roku, a założył go wokalista i multiinstrumentalista Tomasz “Szamot” Rzeszutek. Za brzmienie nowego albumu odpowiedzialny jest Haldor Grunpeter, znany m.in. ze współpracy Behemothem, czy projektem Me And That Man.
Oficjalna strona zespołu: http://www.jcs.pl
W kwietniu polecaliśmy Lepiej nie mówmy nikomu, tymczasem duet Jeszcze udostępnił kolejne nagranie. Spokój to lekka, elektropopowa kompozycja, mogąca być zarówno zapowiedzią końca wiosny, jak i początku jesiennych wieczorów. A to oznacza, że ma szansę zostać ze słuchaczami na dłużej. Za dystrybucję nowego singla Jeszcze odpowiada Integral, czyli cyfrowa dywizja PIAS.