Niewidzialny – taki tytuł nosi premierowy utwór duetu Kozyrska x Sieczak, którym muzycy wspierają osoby zmarginalizowane. „Niewidzialny to piosenka dedykowana osobom, które mają poczucie że nic nie znaczą, uważają się za nieważne i niepotrzebne, którym na co dzień trudno znaleźć swoje miejsce. Wiemy, jak wiele osób w naszym społeczeństwie zmaga się z codziennym lękiem związanym z akceptacją i zrozumieniem swoich wyborów, a także sytuacjami, w których znalazły się mimo swojej woli. Są dni, kiedy czujemy się podobnie, dlatego postanowiliśmy wyrazić te uczucia w dźwiękach i słowach – jesteśmy w tym razem”.
W Niewidzialnym Kozyrska x Sieczak wyraźnie grają dynamiką, utwór oparty jest na ekspresyjnym refrenie z bardziej subtelnymi fragmentami. Singiel ukazał się wczoraj, 18 listopada, i to ostatnie z tegorocznych wydawnictw duetu, którym podsumowuje on swą dotychczasową twórczość, rezerwując czas na przygotowanie do pracy nad drugim albumem. Debiut płytowy, „Nowe niebo”, ukazał się w 2021 roku.
Więcej na stronie: www.kozyrskaxsieczak.pl/
„Wyobraź sobie ścieżkę dźwiękową do filmu noir, którego nigdy nie było – nierealny pejzaż dźwiękowy pełen miłości, nienawiści i obsesji”. O tym właśnie jest „Nocturnal Avenue” – intymna, muzyczna podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy. Proponuje ją Fabian Filiks (Zørormr, Doctor Visor) – muzyk i producent, który w swej twórczości szuka granic połączenia muzyki klasycznej, elektroniki i rocka, przekraczając granice tych gatunków.
Od swojego debiutu, pod różnymi pseudonimami, Filiks opublikował już ponad 100 różnych utworów muzycznych, współtworząc młodą polską scenę niezależną. W 2021 roku wydał pierwszą płytę sygnowaną swoim nazwiskiem “Vertigo”, w marcu 2022 ukazał się jego singiel „Mariupol”, z którego dochód przeznaczony był na wsparcie dla Ukrainy. Nowa, sześcioutworowa EP-ka miała premierę wczoraj, 18 listopada, wyłącznie w wersji cyfrowej. Album został nagrany i wyprodukowany przez muzyka w Old Attic Studio w Opolu. Dodatkowy saksofon w ścieżkach 1, 3 i 5 nagrany został przez Mariusa Trappa. Okładkę, layout i zdjęcia wykonała Diana Sawicka. Więcej info:
Więcej info: https://fabianfiliks.com/
W ramach cyklicznego nadrabiania zaległości, do nowych propozycji trafia dziś debiutancka EP-ka tria oh!anna. W skład tego małopolskiego zespołu wchodzą: Anna Piotrowska (wokal), Marcin Konieczny (instrumenty klawiszowe, syntezatory, gitary, programowanie, chórki), oraz Damian Kowalski (gitary, syntezatory, stacja basowa II).
Na pierwszej mini-płycie zespołu usłyszymy pięć utworów, w tym wybrane na promocyjne – Wiatr i Szumi mi. Trafiły na nią zarówno nagrania bardziej oniryczne, jak też dynamiczne i lekkie piosenki. Nic dziwnego – muzyka tria oh!anna to czysty synth i dreampop, bardzo sprawnie zrealizowany i wyprodukowany przez… sam zespół.
Nowa EP-ka Sambora, „Czarne motyle”, miała premierę 17 listopada. Składają się na nią piosenki z pogranicza alt-popu i elektroniki. Nagrania przedstawiają różne punkty zwrotne romantycznej relacji, na których przebieg (aż do zakończenia historii) wpływ ma sam słuchacz. Wystarczy zmienić kolejność odtwarzania utworów, do czego zachęca zresztą sam wokalista, Sambor Kostrzewa. Warto „włączyć shuffle i za każdym razem odkrywać nową historię”.
Poza producentem i wokalistą, w tworzeniu EP-ki wzięli udział: Krzysztof Kuźnik (bas, syntezatory), Adam Cyzio (sampler) oraz gościnnie Michał Lipiński (syntezatory w utworze „Wszystko się zmienia”). Materiał został zmiksowany i zmasterowany przez Michała Kupicza.
Poprzedni album Sambora, „Umbra”, ukazał się w 2017 roku. Więcej o wykonawcy na: www.sambormusic.com