Wszyscy oni wystąpią podczas showcase’u w trzech krakowskich lokalizacjach, tradycyjnie ulokowanych na krakowskim Kazimierzu:
Koncerty odbędą się na zakończenie pierwszego dnia festiwalu, 12 listopada. Dziś pierwsze prezentacje ogłoszonych niedawno wykonawców.
Mówią o sobie, że są „jak Kociołek Panoramixa, omijając muzyczny fastfood nadają trudnym tematom lekkostrawną formę”. Lubią też mówić, że grają „mniej chamski pop”. Iksy powstały w Mikołowie w 2016 roku, z połączenia trzech muzycznych dusz: Agaty Dudy, Radka Kasprzyckiego i Filipa Bojdoła. Później skład poszerzył się o Piotra Harazina i Jakuba Kasprzyckiego. Na koncie mają jeden album „Piękno chaosu”, EP-kę „Na ślepo”, i kilka singli. Ich koncerty zawsze przyjmowane są bardzo pozytywnie, bo umiejętnie wymykają się jednogatunkowym szufladom, czerpiąc z naprawdę różnych muzycznych przestrzeni. Warto przekonać się – jakich.
Jeżeli lubicie groove i jazzowe improwizacje, a jednocześnie ruszają was melodie w stylu soundtracków do seriali kryminalnych lat 70., to dobrze traficie wybierając koncert Klawo. Choć ich początki sięgają 2019 roku, tak naprawdę zadebiutowali w 2021 roku singlem Wdzięczność; w mijającym roku wydali zaś pełnowymiarowy debiut płytowy. Sami zapowiadają się tak: „w skład Klawo wchodzą dobre ziomki, na co dzień bujające się po korytarzach Akademii Muzycznej w Gdańsku, lub po plaży”. Jeśli dodać do tego przyjaźń i radość z grania, a przy tym kunszt – mamy nowego, ciekawego reprezentanta sceny trójmiejskiej.
Pisałem o niej na muzobar na początku tego roku. Panilas to solowy projekt Magdaleny Sowul, znanej z zespołów Ugla czy Susz. Debiutowała, już jako Panilas właśnie, jeszcze w 2019 roku, a w tym wydała debiutancki album „Gynoelectro”. Szykujcie się na wysmakowaną dawkę elektroniki, ale nie w czystej postaci. Jak sama opisuje, w jej muzyce „bit miesza się z goryczą, jak tusz do rzęs ze łzami w dyskotekowej łazience o piątej rano. Trochę do tańca, trochę do płaczu”. Zapamięta(j)cie ten ważny żeński głos na polskiej scenie. Widzimy się z nią na tegorocznym Tak Brzmi Miasto.
Nadchodząca, dziewiąta edycja konferencji i festiwalu Tak Brzmi Miasto odbędzie się 12 i 13 listopada 2022 r. w Krakowie. Panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty i spotkania będą miały miejsce w przestrzeni Teatru Nowego Proxima. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia są FESTIWALE. Swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele i przedstawicielki największych oraz najciekawszych festiwali Polski i Europy, w tym: Colours of Ostrava, Męskie Granie, OFF Festival, BUSH, Wrosound, Edison Festival, Olsztyn Green Festival, Stay Wild Festival, Atlas Festival, D Festival, Inne Brzmienia, PIN, What’s Next In Music, Focus Wales, WrOFFław oraz Soundedit.
Bilety: https://takbrzmimiasto.pl/sklep/produkt/karnet-tak-brzmi-miasto-2022-konferencja-i-festiwal/