Made in Polska odc. 24: Krzyki, Niemoc i oysterboy, Polskie Znaki, Tymek, Justyna Święs

Made in Polska odc. 24: Krzyki, Niemoc i oysterboy, Polskie Znaki, Tymek, Justyna Święs

Kraków-Krzyki-Wrocław

Krakowski zespół Krzyki powstał we wrześniu 2021 roku, i właśnie wydał pierwszą płytę „Wrocław osiemdziesiąte” (wyd. MTJ). Ich muzyka to klasyczny polski punk rock i jego mocno zaangażowana, nowofalowa odmiana lat 80. Na albumie znalazły się nowe opracowania wybranych, autorskich utworów Darka Paraszczuka, z pierwszej dekady jego muzycznej działalności.

Skład Krzyków: Darek “Para” Paraszczuk (ex Para Wino, Sedes, Yanko) – bas, wokal; Paweł “Hofmann” Ciepała (St. Omer) – gitara; Jakub “Kuba” Rutkowski (ex Homo Twist, Pudelsi, Kolaboranci) – perkusja; Wojtek “Goły” Gołębiowski (ex Kryzys, Natural Mistic, Pieniądze) – gitara. Gościnnie gra: Krzysztof Palczewski – klawisze

Niemoc z oysterboyem

Utwór Mediolan powstał tuż po zakończeniu prac nad płytą „Kilka Najlepszych Dni w Życiu”, którą grupa Niemoc wydała w październiku ub. roku. W tej wersji, wzbogaconej o wokal oysterboya (pierwotnie był nagraniem instrumentalnym), ukaże się pod koniec marca na albumie „My Name is Poznań”, który jest efektem projektu konkursowego Studio Otwarte, zorganizowanego przez Miasto Poznań dla lokalnego środowiska muzycznego. Utwór wyprodukował Marcin Macuk, który, jak pisze sam zespół, „zaproponował zupełnie nowatorski dla naszego zespołu szlif brzmieniowy. Dla nas ten utwór to innowacyjny i odważny krok, a dla słuchaczy – mamy nadzieję – moment wytchnienia w niepewnych czasach.”

Polskie Znaki już za chwilę

25 marca ukaże się album „Rzeczy ostatnie” projektu Polskie Znaki. Do tej pory poznaliśmy polskie pieśni ludowe zreinterpretowane m.in. z towarzyszeniem Vito Bambino (ostatni singiel), Sanah, Matyldy Damięckiej i Michała Szpaka. Na płycie znajdzie się także utwór zarejestrowany z samym Markiem Laneganem.

Dla przypomnienia: Polskie Znaki to projekt Radka Łukasiewicza (Bisz/Radex, Pustki, Artur Rojek), Jarka Ważnego i Janusza Zdunka (obaj: Kult).

Tymek mówi: Bywam ludzki

Tymek ponownie w produkcyjnym towarzystwie Urbanskiego. Tym razem opolski raper nagrał utwór Bywam ludzki, będący międzygatunkowym mariażem, łączącym klimaty gitarowe lat 90. z uwalnianą, nonszalancką, rapową melorecytacją. Owocem jego wcześniejszej współpracy z Urbańskim są m.in. utwory Ostatni i Oczko w głowie.

Ich nowy, krótki (ledwie 2,5-minutowy) kawałek, zapowiada EP-kę „Niespokojna dusza”, która na rynek trafi z początkiem kwietnia. EP-ka Tymka domyka płytowy tryptyk artysty, na który składają się jeszcze dwa wydawnictwa: „Król życia” i „Romantyk”. Wszystkie ukażą się tego samego dnia. Preorder – do 27 marca.

Justyna Święs i Piosenki o miłości

16 marca do sieci trafił utwór “Zimny ogień” autorstwa Kamila Holdena Kryszaka. Piosenka w wykonaniu Justyny Święs promuje ścieżkę dźwiękową do filmu “Piosenki o miłości” w reżyserii Tomasza Habowskiego. Premiera filmu oraz albumu z muzyka do niego – 25 marca.

„Piosenki o miłości” to jeden z największych przebojów 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zwycięzca Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. W rolach głównych – Tomasz Włosok oraz debiutująca na wielkim ekranie znana z The Dumplings i współpracy z Fiszem Emade – Justyna Święs.

LOADING