Z płytowych zapowiedzi: Prince i Bąkowski

Dwie warte uwagi pozycje płytowe w drodze. Ta bliższa, Bąkowskiego, i dalsza – Prince’a.

Wojciech Bąkowski: Voyager

Na 30 kwietnia zapowiedziano premierę nowego albumu Wojciecha Bąkowskiego “Voyager”. Album ukaże się nakładem kanadyjskiej wytwórni Temple Records. Znajdzie się na nim 10 utworów, w tym znany już Maska. Fragmenty płyty do odsłuchania na https://soundcloud.com/templerecordsofficial/temple007-wojciech-bakowski-voyager. Jak zapewnia wydawca, do każdego wydania dołączona będzie książeczka z rysunkami Bąkowskiego.

Ostatnia płyta Wojciecha Bąkowskiego, “Jazz Duo”, ukazała się w 2019 roku, w limitowanym nakładzie 200 szt. (Dunno Recordings). Voyager będzie piątym albumem sygnowanym nazwiskiem artysty (obok projektów KOT czy Niwea).

Prince: Welcome 2 America

Na 30 lipca zapowiedziany został z kolei nowy krążek Prince‘a. Materiał na Welcome 2 America nagrany został jeszcze w 2010 roku. Album zawierał będzie 12 nagrań, a promuje go tytułowy Welcome2America. Całość dostępna będzie, już tradycyjnie, w kilku formatach, w tym w zestawie 2LP+CD+Blu-ray.

W nagraniach udział wzięli m.in. basista Tal Wilkenfeld, perkusista Chris Coleman, klawiszowiec Morris Hayes, a także znani z New Power Generation: Shelby J, Liv Warfield i Elisa Fiorillo.

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku. To kolejny pośmiertny materiał z przepastnych archiwów Księcia. Zakłada się, że niewydaną, a zarejestrowaną już przez Artystę muzykę będziemy mogli poznawać jeszcze znacznie dłużej. Na to liczę.

LOADING