23 lata temu zmarł Michael Hutchence

22 listopada 1997 roku świat obiegła wiadomość o tragicznej śmierci Michaela Hutchence’a, wokalisty i współzałożyciela INXS. Jego pogrzeb odbył się 27 listopada i był transmitowany w australijskiej telewizji (nie rejestrowano jedynie granego przez Nicka Cave’a Into My Arms). Hutchence miał 37 lat.
W ub. roku premierę miał dokument “Mystify: Michael Hutchence” , wyreżyserowany przez Richarda Lowensteina.

EMF w Top Of The Pops

Pojawili się tam chyba wszyscy najwięksi, a na pewno najpopularniejsi (nie tylko brytyjscy) wykonawcy w historii popkultury. I choć występ w programie Top Of The Pops, słynącym raczej z niewyrafinowanych playbacków, trudno jednoznacznie uznać – pomimo założeń – za nobilitujący, dla przypomnienia występ sprzed równo 30 lat. Wybrana została “taśma profesjonalna”, a na scenie EMF z “Unbelievable”, jednym ze swego rodzaju hymnów (tanecznych) lat 90. ub.wieku. W 1991 roku grupie udało się wskoczyć tym numerem na szczyt amerykańskiego Billboardu, a w Wielkiej Brytanii, po pokazaniu się w TOTP, nagranie dotarło “tylko” do poz. 3.

Program Top Of The Pops emitowany był na antenie publicznego BBC w latach 1964-2006. Był najdłużej nadawanym telewizyjnym programem muzycznym. Biorąc pod uwagę jego historię i bardzo różne przygody artystów, można go uznać za jeden z największych fenomenów telewizyjnych.

zdj. Hutchence’a: Fairfax Media via Getty Images

LOADING