Made in Polska cz. 12: Mapa, Sabina Szewczyk i Half Light

Made in Polska cz. 12: Mapa, Sabina Szewczyk i Half Light

Sabina Szewczyk - Unisono

Pochodzą ze Śląska i grają akustyczny elektropop, podkreślony subtelnym wokalem i gitarą lub mandoliną. Głosem projektu jest Sabina Szewczyk – songwriterka, wokalistka, a zawodowo – pedagożka. Oprócz niej zespół tworzą: Krzysztof Mandrysz (bas, gitara, mandolina, klawisze), Natalia Krząkała (instrumenty perkusyjne) i Marek Kowalski (gitara).

Do tej pory można ich było posłuchać głównie na festiwalach („Scyzoryki”, “Piosenkarnia”, „Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo”). Własnym sumptem wydali krążek „Unisono”, na który trafiło 10 nagrań, w tym znany już Pancerny Płaszcz, z którym zespół wystąpił podczas 58. Festiwalu w Opolu. Na płycie zgromadzone zostały wszystkie opublikowane dotąd utwory – Lupa, Hu-ra-ga-nem i Komety. 3 grudnia premierę miał teledysk do najnowszego singla, Zapnij pasy. I przed przesłuchaniem całości warto je zapiąć, choć nie napinać, bo w trakcie słuchania całość miejscami unosi.

Mapa (nowych dźwięków)

Mapa, czyli Magda Pasierska, to nie tylko była wokalistka składu Me Myself and I. Od 26 listopada Mapa to także autorka pierwszego, pełnowymiarowego albumu solowego „Wzywam Cię”. Na debiutanckiej płycie (artystka ma za sobą wydaną jeszcze EP-kę) znalazły się m.in. opublikowane już wcześniej Przejdź do pozycji dziecka, Tam i tu, czy duet ze Swiernalisem (Mów), a także najnowszy z udostępnionych, Dowiedz się co jest Twoją bestią.

Muzyka na krążku „Wzywam Cię” to ekstraordynaryjny mix zmiennych aranżacji, który nadaje się i na imprezę rave’owa, i do niewielkiego klubu na dobre elektro-party. Warto posłuchać szczególnie tych momentów, w których głos Magdy kontrastuje z niespokojnym beatem.

Half Light...

…są chyba w tym roku pierwsi. Toruńskie trio Half Light (jak zawsze w składzie Krzysztof Janiszewski, Piotr Skrzypczyk i Krzysztof Marciniak) sprezentowało – nie tylko swoim fanom – przedświąteczną niespodziankę. Nowy, świąteczny singiel zespołu, Niebo w każdym z nas, to okolicznościowa ballada, choć z uniwersalnym (i ważnym w tym czasie) przesłaniem. Utworu można już odsłuchać w serwisach streamingowych i obejrzeć w serwisie YT.

               

LOADING