Made in Polska cz. 16: Warsaw AfroBeat Orchestra, Neurosplot, O.S.T.R., Tektonika/Krzyżyk

Made in Polska cz. 16: Warsaw AfroBeat Orchestra, Neurosplot, O.S.T.R., Tektonika/Krzyżyk

120 minut z życia! O.S.T.R. + goście! Na żywo

9 kwietnia tego roku, w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się wyjątkowy, przekrojowy koncert O.S.T.R. z okazji XX-lecia działalności artystycznej. Będzie to jedyne takie wydarzenie, podczas którego będzie można usłyszeć utwory z jego każdego albumu, w tym także te z udziałem gości, nigdy wcześniej nie wykonywane na żywo. Lista utworów oraz lista gości będzie stopniowo odkrywana. Jaki utwór O.S.T.R. najbardziej chciałbyś/chciałabyś usłyszeć na żywo?

Neurosplot z singlem “Światła lamp”

Neurosplot to najnowsi reprezentanci projektu Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT. Lubelskie trio tworzą: Zuza Kisiel (wokalistka), Maki (producent) i Federici (kompozytor i tekściarz). Ich pierwszy utwór w katalogu Asfalt Records, Światła Lamp, to opowieść o dziewczynie, dla której, jak mówi Zuza Kisiel, klub jest „ucieczką od zgiełku, problemów codzienności. Tańcząc, zatapia się w muzyce, liczy się dla niej tylko ten jeden moment”.

„Nasze drogi połączyły się dzięki Makiemu. Zuzę zaś poznałem w klubie, przez wspólnych znajomych” – mówi Federici, który w projekcie odpowiada za teksty, i dodaje: „Pomysły najczęściej powstają w trakcie improwizacji, kiedy razem z Makim szukamy melodii”.

Neurosplot to ósmy z planowanych dwunastu nowych, obiecujących artystów wydanych w ramach projektu.

„Montewideo” zapowiada Dystape Dyspensy

Wytwórnia Dyspensa Records zamknęła 2021 rok ogłaszając nowe wydawnictwo, oraz wypuszczając singiel, w którym pojawia się Tektonika i Jerzyk Krzyżyk. Utwór Montewideo zapowiada Dystape – oficjalny mixtape oficyny, który można zamawiać już od 6 stycznia. Poza nim, na krążku znajdą się inne numery w których usłyszeć będzie można Tektonikę i Jerzyka Krzyżyka, ale także Alicka z ekipy Ćpaj Stajl, duet RYSY z Justyną Święs, czy tajemniczy projekt Samara.

Montewideo to pierwsza kooperacja Tektoniki (rapowe alter ego reżysera Krzysztofa Skoniecznego) i Jerzyka Krzyżyka.

Jest czwarty album Warsaw Afrobeat Orchestra

Od momentu powstania, skład Warsaw Afrobeat Orchestra eksperymentuje z połączeniami różnych brzmień, gatunków, struktur harmonicznych i melodycznych. Brzmienie albumu „Chest” jest wynikiem fascynacji zespołu muzyką rockową i funkową z lat 60. i 70. Mocno osadzona sekcja rytmiczna, charakterystyczne riffy gitarowe, szerokie brzmienie sekcji dętej i trzy kobiece wokale to główne elementy charakteryzujące muzykę nowego albumu.

Album “Chest” ukazał się 7 stycznia 2022 r. nakładem amerykańskiej wytwórni Peace & Rhythm (w formacie plików cyfrowych), na 17 stycznia zapowiadana jest premiera winylowa (label Scriptology).

LOADING