Made in Polska odc. 18: premiery z tygodnia

Made in Polska odc. 18: premiery z tygodnia

Anieli grają...

Jaśniejąca – taki tytuł nosi debiutancki singiel duetu Anieli (pisałem o nim w poprzednim odcinku Made in Polska). W nagraniu Joannie Prykowskiej i Pawłowi Krawczykowi towarzyszy Katarzyna Nosowska. Jak wspominali na antenie Radia357, to dzięki niej w latach 90. się poznali, a teraz, po raz pierwszy, skrzyżowali siły we wspólnym projekcie muzycznym. Płyta Anieli ma szansę ukazać się jeszcze w tym roku.

Kurkiewicz w Kiev Office

Mimo utraty sił (Radio Edit) to opublikowany w ub. tygodniu singiel promujący wydany w grudniu 2021 r. album “Gjinjenjé”. Utwór ten Kiev Office nagrali wspólnie z Kurkiewiczem. “Gjinjenjé” to ósmy album w dyskografii Kiev Office. Płytę można nabyć w wersji cyfrowej na bandcampie grupy.

Kuna: Your Cage

Kolejna kropla muzyki od Kuny, czyli elektro-rockowy (jak sam o nim pisze) kawałek Your Cage. Przy okazji jego oficjalnej premiery wideo w serwisie YouTube, Kuna obiecał, że w tym roku ukaże się jego druga płyta. Poprzednia, “Life Is Never Ending”, ujrzała cyfrowe światło dzienne w 2020 roku. na nowy krążek złoży się m.in. muzyka, którą mogliśmy usłyszeć na festiwalu FAME 2021 Toruń. Album ukaże się w ściśle limitowanej edycji.

WaluśKraksaKryzys z piątym singlem

To, co między nami, to kolejny, piąty już singiel z drugiego albumu WaluśKraksaKryzys. „Atak” to wciąż drugi i ostatni album artysty, wydany w kwietniu ub. roku. Nagranie promuje teledysk, którego autorami są Tomasz Stenzel i Alicja Szrajer.

T. Love wracają z Pochodnią

Pochodnia to pierwszy singiel promujący nowy, zapowiadany na 22 kwietnia 2022 roku album T.Love. W utworze zespołowi towarzyszy Kasia Sienkiewicz z grupy Kwiat Jabłoni. „Hau! Hau!” będzie pierwszym krążkiem T.Love wydanym po sześciu latach przerwy. Być może najważniejszą informacją jest tu, że muzycy nagrali go, jak sami piszą, „w klasycznym Kingowym składzie”, czyli m.in. z Jankiem Benedekiem, z którym rozstali się właśnie po nagraniu albumu „King”.

Rozmazani: Hard Times

Najnowszy singiel duetu Rozmazani, Hard Times, będzie miał cyfrową premierę 24 stycznia. Warto zajrzeć na kanał You Tube zespołu, by przekonać się o nowej odsłonie muzyki tego eklektycznego duetu. Teledysk do utworu kręcony był w dwóch różnych miejscach: Fort 50 Prokocim Kraków oraz Łodzi Fabrycznej.

LOADING