Różne odsłony elektro: Network Nick i Schatten Muse

Różne odsłony elektro: Network Nick i Schatten Muse

Niemiecko-grecki debiut: duet Schatten Muse

28 marca nakładem The Circle Music ukaże się debiutancki album Schatten Muse, „Vergänglichkeit”.

Duet tworzą Shelmerdine i Sylvia Fürst. W ich muzyce spotyka się teatralna elektronika i underground lat 80. i 90., filtrowany z dark wavem i elementami gotyckimi. Do tego bardzo poetycki, i udramatyzowany nastrój, który przywraca w XXI wieku Neue Deutsche Todeskunst.

Na album „Vergänglichkeit” składa się 11 piosenek, w tym dwa covery: Shadowsphere niemieckiego Sopor Aeternus oraz Das Schwarze Wesen Goethes Erben. Za stronę liryczną w duecie odpowiada Sylvia Fürst (Muse), muzykę komponuje znany m.in. z Dark Awake Shelmerdine (Schatten).

Network Nick z drugim albumem

28 stycznia opublikowany został singiel Staring Up From Nothing. To premierowy utwór Nicka Udalla, nagrywającego jako Network Nick. Zapowiada on wydanie drugiego albumu, „Johnny Synths”, który ma się ukazać już 18 lutego. Z zapowiedzi znamy z niej dotąd nagranie Obelisks Speaking, które Brytyjczyk udostępnił w grudniu 2021. Album ukaże się w formacie cyfrowym oraz na kasecie, nakładem amerykańskiej wytwórni Deadly Sinth Records.

Nowa płyta jest zapisem doświadczeń z okresu pandemicznego lockdownu. Muzycznie jest kontynuacją debiutanckiego krążka, w którym muzyk łączy synth wave, brzmienie syntezatorów minionych epok, po wpływy np. dub reggae. Album składa się głównie z utworów instrumentalnych, a w jedynym wokalnym, Sunlight, muzykowi towarzyszy rosyjska artystka synthwave’owa, Daria Danatelli. Muzycznie Network Nicka wsparł również Scott Miller (ex-Dry the River) z zespołu Primitai, oraz, w utworze Meeting Room Liaison, saksofonista Pete Fraser (Pogues, Veils, Paolo Nutini, Jamie Lenman).

Network Nick zadebiutował albumem „Nick work” (2020).

LOADING