Made in Polska odc. 20: Iżol, GCh+, Pablopavo i Ludziki, Free Air, Muzaman

Made in Polska odc. 20: Iżol, GCh+, Pablopavo i Ludziki, Free Air, Muzaman

Pablopavo + Ludziki = Mozaika

Najnowsza płyta Pablopavo i Ludzików będzie miała tytuł „Mozaika” i zgodnie z zapowiedzią ukaże się 30 marca tego roku. Na płytę złoży się 11 utworów, w tym 9 autorstwa Pawła Sołtysa. Pozostałe dwa to nagranie ze słowami Earla Jacoba oraz tekstem z książki Marcina Sendeckiego. Można już wziąć udział w przedsprzedaży, na stronie https://karrot.pl/mozaika.

Ostatni album Pablopavo i Ludziki, „Marginal”, ukazał się w 2019 roku. Z nowym materiałem zespół ruszy w trasę jeszcze w marcu.

Free Air, czyli 5 planet [prezentacja]

Zespół Free Air założony został w 2010 roku. W 2013 grupa nagrała pierwszy krążek „Miasto S.S.”, nagrany we wrocławskim C5. W 2021 roku ukazał się drugi album – „the octaves of mine”, zarejestrowany w poznańskim studio Perlazza. Płytę zapowiadał dość spokojny singiel 2-0-1-4, bo na albumie znalazło się miejsce na znacznie bardziej energetyczne fragmenty, jak euphoria czy the gate, oraz progresywne love. Free Air grają zresztą, co na krążku doskonale słychać, progresywnego rocka z przytupem. Słychać tu mocne, połamane rytmy, ale i melodyjne gitary, spod których przebija się charyzmatyczny wokal.

Zespół tworzą: Mateusz Krupa (perkusja), Kamil Chałupka (gitara), Grzegorz Cieńciała (gitara), Piotr Mróz (bas) i Rafał Kobyliński (wokal).

IŻOL: Like A Friend...

Like A Friend Of Mine to nowa propozycja od Iżola. Nagranie udostępnione na początku lutego otwiera ścieżkę muzyczną artysty na 2022 rok, który aranżacyjnie wydaje się jeszcze mocniej (choć, czy można?) osadzać muzykę i wokal w rejestrach DM. Iżol z Like A Friend Of Mine – koniecznie! – do odsłuchu we wszystkich serwisach streamingowych i oczywiście do obejrzenia w komplecie z obrazem w serwisie You Tube.

GCh+ zapowiadają płytę

Powstali w 2014 roku jako Grzeczni Chłopcy, ale dopiero w 2019 roku rozpoczęli pracę nad w pełni autorskim materiałem. Przyjęli wówczas nazwę GCh+, tworząc muzyczne pejzaże na granicy jazzu, ambientu i elektroniki. Kilka dni temu zespół udostępnił Transit 5 – pierwszy singiel, będący przedsmakiem albumu. Tak muzycy opisują brzmienie kompozycji: „Transit 5 jest jak długo wyczekiwana podróż. Za oknem rytmicznie migają drzewa, światła i słupy wysokiego napięcia. Patrzysz w zamyśleniu i nagle zdajesz sobie sprawę, że krajobraz zupełnie się zmienił. Dajesz się porwać. Do celu jeszcze daleko i marzysz o tym, żeby ta podróż nigdy się nie kończyła.”

Zespół GCh+ tworzą: gitarzysta Grzegorz Duszak, pianista Piotr Iwański, flecista Łukasz Jankowski, perkusista Radosław Mysłek i kontrabasista Michał Mościcki.

Muzaman przed premierą EP-ki

Pod koniec stycznia światło dzienne ujrzał pełny muzyczny zwiastun, zapowiadanego też na muzobar debiutu Muzamana. Mowa tu o numerze Emotions, który jest próbką tego, co artysta zaproponuje na swoim wydawnictwie. Już na 18 lutego warto szykować się na „Sztuki audiowizualne”. Na EP-ce Muzamanowi towarzyszyć będą m.in. Ivva, Wrona oraz Gosia Lipka. Do Emotions zrealizowany został także teledysk – do zobaczenia na wiadomym kanale.

LOADING