Made in Polska odc. 21: Duch Delta, Kazimiernikejszyn i Polska z Offu

Made in Polska odc. 21: Duch Delta, Kazimiernikejszyn i Polska z Offu

Duch Delta: o zespole słów kilka

Pochodzą z Częstochowy; powstali w 2018 roku, a zaczynali jako bluesowy zespół garażowy czerpiąc z korzeni lat 1955 – 1975. W maju 2020 roku zespół nagrał single, wyprodukowane przez Marcina Klimczaka z Mustache Ministry Studio w Warszawie. Były to: Armaty, charakteryzujące się cięższym fuzzowatym brzmieniem, oraz Pies – z minimalistycznym lyrics video, z przesłaniem, które można odczytać w końcówce wideoklipu: „W pogoni za lepszej jakości życiem, zdarzają się sytuacje, na które nie masz wpływu. Pamiętaj jednak, że masz głos, którego nie da się zagłuszyć szczekaniem”. Trzeci singiel, Tańcz, miał premierę w listopadzie 2021, w którym zespół wydał już pełny album zatytułowany po prostu „Duch Delta”.

Duch Delta tworzą: Łukasz Skiba – gitara, wokal; Borys Sławenta – bębny; Jacek Czekaj – bas.

Kazimiernikejszyn 2022 (się) ogłasza

W dniach 13-17 lipca 2022 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się 9. edycja festiwalu Kazimiernikejszyn, jak piszą organizatorzy – najbardziej bezpinkowego wydarzenia w tej części galaktyki. Pierwsze nazwy w line-upie wydarzenia to formacje T.Love oraz ØRGANEK. Kolejne nazwiska gwiazd, które już w lipcu wystąpią w Kazimierzu Dolnym, będą sukcesywnie ogłaszane w najbliższych miesiącach.

Polska z Offu, czyli OKO na muzykę niezależną

Polska z Offu to nowy cykl koncertów Ośrodka Kultury Ochoty, promujący polską muzykę niezależną. Jego kuratorem jest zespół Polski z Offu, zainicjowany przez Fundację DLA KONTRASTU. Pierwsza odsłona już 25 lutego 2022 r. na scenie koncertowej OKO, gdzie wystąpią dwa zespoły: Panilas i Córy Słońca.

Panilas to solowy projekt Magdaleny Sowul, znanej z zespołu Ugla. Silny głos, który zabiera nas w elektroniczną podróż w gęstwinę kobiecego doświadczenia. Najnowszy singiel Panilas, Chcę całego, promuje jej debiutancki album “Gynoelectro”, który ma się ukazać wiosną tego roku (Mystic).

Córy Słońca to duet muzyczno-performatywny Hanki Łubieńskiej i Marty Wołczeckiej, których oniryczne kompozycje snują się między abstrakcją a konkretem. Performance Ideał Człowieka to śmiała podróż przez emocje na bazie tekstów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i muzyki eksperymentalnej.

Pierwszy Festiwal Polska z Offu odbył się we wrześniu 2021 roku w Zachodniopomorskiem, drugi – w grudniu 2021 w Ośrodku Kultury Ochoty. Daty kolejnych koncertów: 18 marca, 8 kwietnia, 20 maja. Warto śledzić zapowiedzi.

LOADING