Made in Polska odc. 23: MAN’iek, Kuna, Duchy i piosenki dla Ukrainy

Made in Polska odc. 23: MAN’iek, Kuna, Duchy i piosenki dla Ukrainy

Kuna debiutuje… na nośniku fizycznym

4 marca w fizycznym formacie (CD) wydana została druga płyta Kuny „MotherSound”. Na albumie znalazło się 14 kompozycji, w tym znane już Fly- Tonight i Funny Psycho Boy. Jak zaznaczył Kuna, 30% ze sprzedaży przeznacza na pomoc Ukrainie. Album jest również dostępny do kupna w wersji cyfrowej na https://kuna79.bandcamp.com 

OFF-głoszenie o Duchach

Zespół Duchy dołączył do lineupu tegorocznego Off Festivalu. Dreampopowy duet Joanna Komorowska / Michał Szturomski debiutował w 2021 roku czteroutworową EPką „Nocą widać lepiej”. Obecnie pracuje nad nowymi nagraniami – do usłyszenia, zapewne, w Katowicach. To na razie jedyny ogłoszony polski wykonawca OFF-u. Festiwal odbędzie się w dn. 5-7 sierpnia.

Zaległy MAN’iek

29 stycznia miał premierę utwór składu MAN’iek, Euforia. Projekt, który tworzą Marian Macioł i Tomasz Szczęsny, kolejny raz udostępnia światu swoje pomysły na niezwyczajne połączenie tradycyjnych aranżacji z nowoczesnością. W ich muzyce jest blues, elektronika, trochę amerykańskich odlotów. Razem, dość zaskakująco, redefiniują niektóre formy i gatunki, ubierając całość w melodie wsparte nieoczywistym przekazem.

Polskie piosenki dla Ukrainy

„Polskie piosenki dla Ukrainy” to wyjątkowa kompilacja, będąca odpowiedzią polskich muzyków niezależnych na agresję Rosji w Ukrainie. Całkowity dochód z cyfrowej sprzedaży albumu zostaje przekazany na akcję Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Całość do odsłuchu, a przede wszystkim do zakupu na: https://polskiepiosenkidlaukrainy.bandcamp.com/ Cena za dobrą muzykę i ważny cel – zaledwie 20 zł.

Na albumie znalazło się 40 utworów i jest to 40 prawdziwych rarytasów z polskiej sceny niezależnej. W większości premier (kilka utworów ukazało się wcześniej, ale w innych wersjach!), po które – nie tylko ze względu na okoliczności – naprawdę warto sięgnąć. „Polskie piosenki dla Ukrainy” wspólnymi siłami „stworzyli”:

\\ ‘(Wojciech Wilk), A Fuzz Supreme, Ada Kućmierz, Alex Pilkevych, Alfah Femmes, Badyle, Bartek Dzikowski, Brożek, Chłopcy kontra Basia, Chrust, D.Lay Poland, Damianos x Kacper Różański, Dubwhale, Eliza A. Tkacz, Filip Mizia, Flowing Panda, Frkn. T00kanets, Gofer, Hańba, Helaine Vis, Iggy Not Pop feat. Olaf Deriglasoff, Karpesh feat. Oskar Mir, Kiev Office, Klawo, Maria Ka, Mikołaj Kierzkowski, Mùlk, Nagrobki, Nieme Kino, OBRASQi, Obrazek, Ogród, Polski Problem Kosmiczny, Professor B, Raduga, Sibuku, The Shipyard, Tsunami Mae, Wersja De Lux, Zuzanna

LOADING