Nazywają się Melty i czerpią z grunge’u czy amerykańskiej alternatywy. Debiutowali w 2018 roku płytą „Melty”, na której łączyli power popowe, bardziej melodyjne utwory, z przesterowanym brzmieniem gitar. Na wydanej 3 czerwca EP-ce „Soft Target” pozostali w nurcie refleksyjnego rocka opartego na wyraźnych riffach, gitarowyc hprzesterach w stylu amerykańskiego rocka lat 90., miejscami z cięższym i bardziej brudnym uderzeniem, i takim samym wokalem. Płytę promują nagrania Seafoam i Post-attractive Person.
Płyta ukazała się nakładem wytwórni Koty Records.
8 lipca miał premierę nowy utwór Dominika Kearneya. Tym razem, w utworze Mama Dimy, towarzyszy mu Piotr Zelt. Za produkcję utworu odpowiada O$ka. Po bardzo nośnym, a rzec by można – przebojowym utworze o Marianie B., wykonywanym razem ze Skibą, tym razem zawodowo rapujący górnik komentuje w bezpośredni sposób wojnę wywołaną przez putinowską Rosję.
Klip do obejrzenia oczywiście w serwisie z klipami.
21 czerwca w sieci opublikowany został utwór Oj dziewczyno, czyli dwóch Tomaszów Niemogaszów. Jego wykonawczynią jest MajaKo, czyli alternatywne (muzycznie) ego Mai Konarskiej, wokalistki Moonlight, z którym nagrała wcześniej… 12 płyt.
Dotychczas udzielała się i w piosence aktorskiej, i piosenkach dla dzieci, zdarzyło jej się nawet dubbingowane bajek. Teraz wciela się w autorkę i kompozytorkę piosenek ironicznych. Jak sama mówi, „Oj dziewczyno… to druga piosenka z dziewięciu jednak żadnej z tych piosenek nie można nazwać singlem. To historie, które zdarzyły mi się w ubiegłym roku i każda z nich jest tak samo ważna.” No i padają „w tekście tylko dwa nieprzyzwoite słowa”.
Pierwszą kompozycją zwiastującą solową płytę był utwór Na chu. Kompozytorką i autorką wszystkich tekstów jest sama Maja. Na gitarze, gitarze basowej i ukulele wspiera ją Konrad Kienitz, a na perkusji Jakub Rutkowski. Na płycie gościnnie zagrali: Roland Williams (gitara w Oj dziewczyno i Bachory) oraz Marta Kaźmierczak (wiolonczela w Larwa Miłości).
24 czerwca ukazała się dwupłytowa reedycja albumu „Werk” grupy Hedone. Album, pierwotnie wydany w 1994 roku, został zremasterowany i wzbogacony o niepublikowane nagrania, remiksy oraz utwory z mini-albumu „ReWerk” (1995). Hedone powstali w Łodzi w 1992 roku. W latach 90. zespół wydał dwa pełnowymiarowe krążki, kilka EP-ek, nagrywając m.in. fantastyczny Zapach z Renatą Przemyk. Na dotychczasową dyskografię grupy składają się łącznie cztery albumy (ostatni, “2020”, w… 2020).