Wracają Blind Melon (i to cieszy)

Wracają Blind Melon (i to cieszy)

Strikes Back – taki tytuł nosi opublikowany właśnie utwór Blind Melon. Jeśli wierzyć zapowiedziom, nowy album miałby ukazać się jeszcze w tym roku. Złożyłyby się na niego publikowane co jakiś czas nowe nagrania (zabieg znany m.in. z ostatniego albumu Pixies). Jak będzie – zobaczymy; podobne deklaracje padały już w 2019 roku, po opublikowaniu Way Down And Far Below. Był to wówczas pierwszy utwór Blind Melon po ponad dekadzie milczenia. Po nim opublikowali jeszcze 3 nowe kawałki.

Grupa Blind Melon założona została w 1990 roku. Po wydaniu dwóch świetnych albumów – Blind Melon i Soup, a później, wskutek śmierci jej wokalisty i lidera, Shannona Hoona (1995), zawiesiła działalność. Z nowym frontmanem, Travisem Warrenem, powróciła w 2008 albumem “For My Friends”. Dziś grupę tworzą, poza Warrenem, muzycy z pierwotnego składu – Rogers Stevens, Christopher Thorn i Glen Graham. Uzupełnia go Nathan Towne, który dołączył do Blind Melon w 2015 roku.

W 2020 roku premierę miał dokumentalny film All I Can Say, będący zapisem materiałów rejestrowanych kamerą przez Hoona, i jego osobistym pamiętnikiem video. W listopadzie ub. roku film ukazał się na DVD i Blu-Ray.

LOADING