Made in Polska cz. 11

Made in Polska cz. 11

Wideosesja hethet

Zespół został założony w 2017 roku w Łodzi. Na koncie ma dotąd jedną EP-kę, wydaną w 2019 r. „jesień”. Kolejne kroki łódzkiego kwartetu to udział w 2020 roku m.in. w Łódzkiej Nocy Muzyki czy Rockowaniu w ŁDK, a także Ogólnopolskim Konkursie Twórców i Wykonawców “Piosenkarnia” i XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej w Oleśnie. Zespół występował także na Songwriter Łódź Festiwal czy krakowskim Songbirds.

Najnowszym projektem hethet jest nagrana niedawno wideosesja, zrealizowana przez Mikołaja Troszczyńskiego (DOT Records). W jej ramach zarejestrowany został m.in. utwór „Ust”, bodaj najbardziej złożony, dynamiczny w ich dotychczasowym repertuarze. Premiera wideosesji – już w poniedziałek na kanale YT grupy. Przed jej premierą warto sięgnąć do oficjalnego kanału grupy, gdzie można obejrzeć teledyski do czterech wcześniejszych nagrań: jesień | puchniesz | samotność | szlam [live].

hethet tworzą: Ada Rusinkiewicz – wokal, gitara, synth, Błażej Ludwiczuk – gitara, synth, Daria Płusa – gitara basowa, i Grzegorz Śliwka – perkusja

hethet muzobar
hethet

MIN t z drugim albumem

Nową płytę Martyny Kulbicz, czyli MIN t, promuje singiel Fight Freeze Flight, nagrany we współpracy z Young Naughty Soul. Album „Shot to Pieces”, który został nagrany we współpracy z Leo Abrahamsem, muzycznie różni się od debiutanckiego “Assemblage” (2017). Jest wielogatunkowy, bardziej złożony aranżacyjnie, i wyraźniej eksperymentalny.

Wracają Variété

“Dziki książę” to najnowsza płyta Variété, która ukazała się wczoraj nakładem wytwórni Mystic. Singlowy utwór, Lekko (opublikowany 23 listopada) to jedno z 10. nowych nagrań jednego z czołowych przedstawicieli polskiej nowej fali lat 80. Od lat Variété konsekwentnie unikają jednak szufladek, udowadniając, na czym polega ewolucja w ich muzyce. Ostatni krążek grupy, „Nie wiem”, ukazał się w 2017 roku.

LOADING