W sieci pojawiło się live video wielkopolskiego zespołu Trylion, będące zapisem ich koncertu z Poznania. Całość mocnej metalowej uczty do obejrzenia: https://youtu.be/Uv6EoJ2EMwM
Trylion to grupa grająca mocny, progresywny metal w stylu djent. Powstała w 2013 roku, i od samego początku nastawiona jest na ciężkie brzmienia oparte na rytmicznych riffach i progresywnym dźwiękach. W 2019 roku Trylion wydali debiutancki album „Education For Freedom”, dostępny tylko w wersji cyfrowej (platformy Bandcamp / Spotify). Obecnie zespół pracuje nad materiałem na nową EPkę, która prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku.
25 lutego ukazał się album „Serce” Jerzyka Krzyżyka. Ponieważ premiera wydawnictwa zbiegła się z agresją Rosji na Ukrainę, jego wydawca, Dyspensa Records, zdecydował się przekazać dochód z zamówionych w dniu premiery albumów oraz wszystkich innych płyt z katalogu Dyspensa Records na konto Polskiego Czerwonego Krzyża, z przeznaczeniem pomocy dla Ukrainy. Do każdej zamówionej płyty za pośrednictwem strony wydawnictwa dodawany jest zin z tekstami Filipa Kalinowskiego, oraz wywiadami z Jerzykiem i Urbańskim.
Jerzyk udowadnia, że można połączyć tradycje punka z auto-tune i trapowym bitem. Album wyprodukował Urbański, gościnnie pojawiają się na nim Samara i Alick. Płyty można odsłuchać na http://www.soundline.biz/JerzykKrzyzykSerce lub kupić w www.dyspensa.store .
S3, drugi singiel z płyty GCh+, to instrumentalny utwór, dla którego inspiracją był… wypadek samochodowy. Jak pisze zespół, „monotonia migających świateł, szarość za oknem. I nagle… bang. Jesteśmy na poboczu. Kierowca TIRa jadącego przed nimi przysnął i skosił plastikowy słupek. Jego odłamki zrobiły z opon auta szwajcarski ser.” Z emocji towarzyszących temu zdarzeniu, złości na to, co się stało, powstał właśnie utwór S3. Bardzo rockowy, krótki i intensywny, jak intensywne potrafią być niespodziewane emocje.
Nowy utwór elektro duetu Rozmazani oficjalnie ukaże się w marcu, i to jednocześnie w dwóch różnych wersjach.
Pierwsza z nich bliższa jest scenie house lat 90., rozciągnięta pomiędzy progresywnym dance house, jednak z wielowymiarową strukturą i instrumentalnymi efektami. W połączeniu z wokalem, oddalającym się miejscami od elektro, całość wydaje się być przy tym łagodniejsza od wersji drugiej. Ta bowiem ma znacznie wyraźniejszą, elektroniczną i syntetyczną aranżację, jest surowsza w dźwiękach i chłodniejsza w pogłosie. Przez to też charakter drugiej odsłony Unspoken Words sprawia wrażenie bardziej spójnego, rytmicznego, i uporządkowanego. Tak czy owak – warto poznać obie:
10 marca ukaże się specjalne wydawnictwo koncertowe Administratorra, płyta “Electro Wstrząsy Live”. Autorem okładki albumu Administratorr Electro jest Grzegorz Szyma. Płytę zapowiada dość niespodziewany cover Lady Pank – Sztuka Latania.
Koncertowym albumem Administratorr Electro wraca po prawie trzyletniej przerwie.