Made in Polska odc. 22: Trylion, GCh+, Rozmazani, Administratorr Electro, Jerzyk Krzyżyk

Made in Polska odc. 22: Trylion, GCh+, Rozmazani, Administratorr Electro, Jerzyk Krzyżyk

Trylion live

W sieci pojawiło się live video wielkopolskiego zespołu Trylion, będące zapisem ich koncertu z Poznania. Całość mocnej metalowej uczty do obejrzenia: https://youtu.be/Uv6EoJ2EMwM

Trylion to grupa grająca mocny, progresywny metal w stylu djent. Powstała w 2013 roku, i od samego początku nastawiona jest na ciężkie brzmienia oparte na rytmicznych riffach i progresywnym dźwiękach. W 2019 roku Trylion wydali debiutancki album „Education For Freedom”, dostępny tylko w wersji cyfrowej (platformy Bandcamp / Spotify). Obecnie zespół pracuje nad materiałem na nową EPkę, która prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku.

Serce Jerzyka Krzyżyka

25 lutego ukazał się album „Serce” Jerzyka Krzyżyka. Ponieważ premiera wydawnictwa zbiegła się z agresją Rosji na Ukrainę, jego wydawca, Dyspensa Records, zdecydował się przekazać dochód z zamówionych w dniu premiery albumów oraz wszystkich innych płyt z katalogu Dyspensa Records na konto Polskiego Czerwonego Krzyża, z przeznaczeniem pomocy dla Ukrainy. Do każdej zamówionej płyty za pośrednictwem strony wydawnictwa dodawany jest zin z tekstami Filipa Kalinowskiego, oraz wywiadami z Jerzykiem i Urbańskim.

Jerzyk udowadnia, że można połączyć tradycje punka z auto-tune i trapowym bitem. Album wyprodukował Urbański, gościnnie pojawiają się na nim Samara i Alick. Płyty można odsłuchać na http://www.soundline.biz/JerzykKrzyzykSerce lub kupić w www.dyspensa.store .

GCh+ po raz drugi

S3, drugi singiel z płyty GCh+, to instrumentalny utwór, dla którego inspiracją był… wypadek samochodowy. Jak pisze zespół, „monotonia migających świateł, szarość za oknem. I nagle… bang. Jesteśmy na poboczu. Kierowca TIRa jadącego przed nimi przysnął i skosił plastikowy słupek. Jego odłamki zrobiły z opon auta szwajcarski ser.” Z emocji towarzyszących temu zdarzeniu, złości na to, co się stało, powstał właśnie utwór S3. Bardzo rockowy, krótki i intensywny, jak intensywne potrafią być niespodziewane emocje.

Podwójna premiera Unspoken Words

Nowy utwór elektro duetu Rozmazani oficjalnie ukaże się w marcu, i to jednocześnie w dwóch różnych wersjach.

Pierwsza z nich bliższa jest scenie house lat 90., rozciągnięta pomiędzy progresywnym dance house, jednak z wielowymiarową strukturą i instrumentalnymi efektami. W połączeniu z wokalem, oddalającym się miejscami od elektro, całość wydaje się być przy tym łagodniejsza od wersji drugiej. Ta bowiem ma znacznie wyraźniejszą, elektroniczną i syntetyczną aranżację, jest surowsza w dźwiękach i chłodniejsza w pogłosie. Przez to też charakter drugiej odsłony Unspoken Words sprawia wrażenie bardziej spójnego, rytmicznego, i uporządkowanego. Tak czy owak – warto poznać obie:

Administratorr na żywo, ale na płycie

10 marca ukaże się specjalne wydawnictwo koncertowe Administratorra, płyta “Electro Wstrząsy Live”. Autorem okładki albumu Administratorr Electro jest Grzegorz Szyma. Płytę zapowiada dość niespodziewany cover Lady Pank – Sztuka Latania.

Koncertowym albumem Administratorr Electro wraca po prawie trzyletniej przerwie.

LOADING