Made in Polska odc. 28: Tyrada, Namena Lala, Yanish & Bejma, Skubas & Wrońska

Made in Polska odc. 28: Tyrada, Namena Lala, Yanish & Bejma, Skubas & Wrońska

Tyrada przedstawia "Opium"

8 kwietnia 2022 światło dzienne ujrzał nowy singiel lubelskiego kwartetu heavymetalowego Tyrada. Zespół powstał w 2018 roku, na koncie ma jedną płytę długogrającą „Adaryt” (2019). Premiera nowej, „Opium”, zapowiedziana została na 15 maja tr. Znajdzie się na niej 8 utworów, a na pierwszy singiel wybrano numer Wyrok.

Jak przyznają sami muzycy, inspiracje czerpią ze stylistyki lat 80. i 90., kiedy brzmienie heavy metalu “było nietuzinkowe, a kompozycje nadzwyczaj inspirujące”. I dodają: „W dobie modern-brzmienia czasem mamy wrażenie, że wszystko już było. (…) A może w muzyce nie chodzi tylko o odkrywanie coraz to nowych brzmień, ale o emocje i przeżycia, które z niej wynikają?”

Yanish & Bejma. I... pies

Okolicznościowy duet Yanish & Bejma nagrał piosenkę Ty, ja i pies. Wokaliści spotkali się w studiu, by nagrać utwór, którego tekst nawiązuje do uroczej sprzeczki między partnerami, którzy kłócąc się wyznają sobie miłość.

Marta Bejma to autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka zespołu Starless, z którym nagrała płytę “Missing You”. Yanish, czyli Krzysztof Janiszewski, jest głosem Half Light, z którym nagrał 7 płyt. To także autor dwóch solowych albumów – “Dobrostan” i “Kwiatostan”.

Obok Bejmy i Yanisha, w nagraniach udział wzięli: Krzysztof Opaliński – programowanie perkusji, bas, saksofon, Krzysztof Marciniak – gitary, Piotr Skrzypczyk – instrumenty klawiszowe.

Namena Lala: Foki

Foki to drugi (po Eyes Of Green) singiel Nameny Lali, powstały wraz z niezależną krakowską wytwórnią Wynik Współpracy. I choć Foki nie są nowym utworem, to od 7 kwietnia możemy go podziwiać w pełni razem z teledyskiem, wyreżyserowanym przez Tomasza Łowieckiego i samą artystkę.

Dla przypomnienia: Namena Lala to projekt solowy Natalii Orkisz, oparty na zapętlonych za pomocą loopera wokalach.

Skubas & Barbara Wrońska: Prócz Ciebie, Nic

12 kwietnia opublikowany został cover Prócz Ciebie, Nic, nagrany przez Skubasa i Barbarę Wrońską. To kolejni artyści, którzy wzięli udział w wiosennej odsłonie akcji „Kayax XX Rework”, uświetniającej dwudziestolecie działalności wytwórni Kayax. W oryginale utwór wykonywany był przez jej współzałożycielkę, Kayah, oraz Krzysztofa Kiljańskiego.

Co ciekawe, w poprzedniej akcji „Kayax XX Rework” reinterpretacji doczekał się utwór Skubasa, Nie mam dla Ciebie miłości.

LOADING