Made in Polska odc. 29: Horses, Anieli, Regresja/Aga Jasek, Magnificent Muttley

Made in Polska odc. 29: Horses, Anieli, Regresja/Aga Jasek, Magnificent Muttley

Debiut Horses

Wydali właśnie pierwszą EP-kę, a ich muzyka niebawem wyląduje też na wszystkich platformach streamingowych. Horses to nowa i bardzo obiecująca, krakowska formacja o post-rockowej duszy. Nie bojąca się  przyz tym melancholijnych ballad i osobistych tekstów. Taki jest zresztą promujący EP-kę singiel Used To.

Mini-album zrealizowany został w studiu Olka Margasińskiego, a ukazał się 9 kwietnia. Tego samego dnia w krakowskim PAONie miał miejsce pełen nieokrzesanej rockowej energii koncert premierowy kwartetu.

Horses tworzą: Piotr Stachu Stachowiak – teksty, lead vocal, gitara; Kuba Drwięga – teksty, gitara, backing vocals; Michał Japs Zabielski – bas; Kasia KWB Bobik – perkusja, backing vocals

Niemiłość - Anieli odsłona druga

Dzisiaj udostępniony został drugi singiel duetu Anieli, Niemiłość. Utwór zadebiutował od razu z teledyskiem, za realizacją którego stoją Anita Trzyna i Kuba Lorenc.

Za słowa odpowiada Joanna Prykowska, która tak o nim mówi: „Nigdy tak wysoko się nie wspięłam. Mogę sobie jednak wyobrazić, jak wygląda świat oglądany ze „szczytu ośmiotysięcznika”. Pewnie niewiele widać, bo doliny spowijają chmury i jest niewyobrażalnie, nienaturalnie cicho. Tam musi mieszkać słońce i wszechobecna, niedająca się ubrać w słowa samotność. Takie jest życie bohaterki w mojej kolejnej piosence „Niemiłość”, na pozór szczęśliwej, pławiącej się w ascetycznym luksusie, snującej się po domu niczym duch, jedzącej coraz to bardziej wyrafinowane potrawy i bardzo znudzonej. Nic nie jest w stanie jej poruszyć, wszystko już ma, a jednak do jej życia wsącza się powolutku lęk.”

Muzyka w Niemiłości jest dziełem wspólnym Pawła Krawczyka i Prykowskiej. W utworze gościnnie zagrał Rafał Malicki (instrumenty klawiszowe).

Przy okazji udanego powrotu na scenę Joanny Prykowskiej, polecam sięgnąć po dwa (chyba jednak) niedocenione albumy – “Jaśniebajka” i “Aniela” Joanna & The Forests. Link do tego drugiego: https://youtu.be/IwycRTHTnBM.

Regresja na (muzycznej) scenie

Regresja statystyczna opisuje związki pomiędzy różnymi zmiennymi. Muzyczna Regresja modeluje i łączy style, często pozornie odmienne. Obszarem w którym się porusza, są różne odmiany acid jazzu i jazztroniki, swingująco – funkowa perkusja, wyraźny bas oraz piano typu Rhodes. One nadają utworom brzmienia vintage. 

Road not taken łączy sprężysty rytm gęstej i połamanej perkusji, ze specyficzną, lekką melodyką gitary, oraz dreampopowymi elementami elektroniki.  

Kompozycja, bas, piano, wokal – Ewa Baran. Gitara – Agnieszka Jasek.

Magnificent Muttley w warszawskim Pogłosie

Magnificent Muttley to energetyczne, rockowe trio znane z zamiłowania do  połamanych rytmów i brudnego brzmienia. Założone zostało w 2010 roku, gra muzykę określaną m.in. mianem grungecore’u.

Ich debiutancka, wydana przez Karrot Kommando, płyta „Magnificent Muttley” pojawiła się w wielu zestawieniach najlepszych płyt roku 2012. W kolejnym roku MM wydało EP „Little Giant” oraz drugą, dobrze przyjętą przez krytyków płytę „Rear Window”. Po ostatniej trasie koncertowej zespół zrobił sobie dłuższą przerwę, obecnie jest w trakcie prac nad najnowszym wydawnictwem. W 2020 r. zespół opublikował okazjonalny singiel Shoot To Kill.

Koncert w Progresji będzie jedyną możliwością zobaczenia zespołu na żywo w najbliższej przyszłości.

Link do eventu : https://fb.me/e/20pRoKm9D

LOADING