W najbliższą sobotę, 15 października, o godz. 15 rozpocznie się ostatni już kameralny koncert w ramach tegorocznego cyklu „Fortepiany Wolności”. Tym razem Adam Kośmieja wykona kompozycje klasycznych kompozytorów. Program sobotniego koncertu wypełnią kompozycje Friedricha Guldy – wybitnego, współczesnego austriackiego pianisty i kompozytora, oraz najznamienitszych klasyków: Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena.
Adam Kośmieja to jeden z najbardziej wyrazistych polskich pianistów młodego pokolenia, którego repertuar i doświadczenia koncertowe obejmują zarówno utwory klasyczne, jak i awangardowe. Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą, uczestnicząc w festiwalach muzycznych i występując w salach koncertowych Ameryki Północnej, Europy i Azji.
„Fortepiany Wolności” to impreza towarzysząca 14. edycji Festiwalu Soundedit. Koncert odbędzie się przy Fontannie na Kozinach, mieszczącej się u zbiegu ulic Długosza i Ossowskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zespół Searching for Management, który tworzą Jakub Szwarc (perkusja, elektronika) i Michał Ruksza (syntezatory, elektronika), opublikował właśnie kolejny po Oslo singiel – Cloud. Nagranie zapowiadaj nadchodzący, debiutancki album duetu.
Specjalizujący się w graniu live-techno Searching for Management udowadniają, jak szerokie pole eksploracji może dawać muzyka elektroniczna, daleko od ograniczeń wynikających ze specyfiki określeń takich jak „techno”, „IDM” czy „ambient”. Dzieje się tak dzięki łączeniu instrumentów i urządzeń typowych dla elektroniki, takich jak sekwencery czy samplery, z brzmieniem akustycznej perkusji. Ich najnowszy singiel, dość surowy w strukturze, opiera się na zapętlonym, czterodźwiękowym motywie. Premierze singla towarzyszy teledysk z sesji, podczas której Searching for Management prezentują się w wydaniu „live”.
Jak mówi Jakub Szwarc, “wywodzę się ze środowiska jazzowego, jednak kilka lat temu poznałem zespół, który zupełnie zawrócił mi w głowie i otworzył uszy na nowe gatunki w muzyce. Mowa o Underworld, bardzo popularnym składzie w latach 90., który stworzył między innymi ścieżkę dźwiękową do filmu „Trainspotting”. Brytyjczycy stali się dla mnie fascynacją, a jednocześnie inspiracją do powstania zespołu Searching for Management”.
Do 21 października można zamawiać debiutancki album El Dupy „A Pudle?” na winylu. Do każdej płyty przygotowano wyjątkowy prezent
Pierwotnie płyta ukazała się w 2000 roku, a pochodzą z niej m.in. takie hity jak Natalia w Bruklinie czy Prohibicja. Formacja, współtworzona przez Kazika Staszewskiego i Krzysztofa “Dr Yry” Radzimskiego, od lat nie nagrywa płyt i tylko sporadycznie występuje. Tym bardziej warto nabyć analogowe wznowienie, wydane jako podwójny album, w ręcznie numerowanym nakładzie.
Po raz kolejny wysokość nakładu ustalą sami kupujący – płyta będzie sprzedawana wyłącznie przez określony czas, tj. właśnie do 21 października. Do każdej płyty dołączona będzie specjalna niespodzianka. Wytwórnia nie zdradza jeszcze, co to będzie, poza informacją, że to przedmiot zabawny i unikatowy. Do pierwszego tysiąca zamówień dołączony będzie zaś gratis album DVD “El concerto in Duppa” – z zapisem koncertu El Duppy z roku 2010. W sklepie SP Records można także zamówić winyl w wersji z voucherem świątecznym. Więcej szczegółów na www.sprecords.pl.
Jeszcze jedna odsłona planowanego na 21 października, czwartego w dyskografii albumu Dawida Podsiadło, „Lata Dwudzieste”. Utwór To co masz Ty! ujrzał światło dzienne 7 października, razem z teledyskiem wyreżyserowanym przez Filipa Załuskę. Pierwszym singlem zapowiadającym nową płytę był Post, natomiast we wrześniu Podsiadło opublikował inne nagranie – Let You Down – zarejestrowane specjalnie do serialu Netflixa „Cyberpunk: Edgerunners”.