Dziesięć utworów (plus coś ponad) z pogranicza ambientu (tego jaśniejszego) i muzyki filmowej. Dźwiękowe pejzaże, w których odnaleźć można zarówno wciągające synthowe melodie, jak i chłodne dronowe tła. Wszystko tradycyjnie już pod hasłem „Existing music for non-existent movies”.
Za muzykę, koncept albumu oraz grafikę odpowiada Jakub Sobieralski. Album do odsłuchu (tylko w całości!), i od razu zakupu, na bandcampie zespołu. Wydawcą jest Ubocze Rec.
Singlem Rutin Jerzyk Krzyżyk zapowiada nową płytę, zgodnie z cyklem wydawniczym jedna-co-rok. W zeszłym roku debiutował w wytwórni Dyspensa Records płytą „Serce”, singiel jest ogłoszeniem nadchodzącego (zaraz po wakacjach) albumu „Bałtyk”. Na nowej płycie Jerzyk kontynuuje muzyczne poszukiwania w obrębie coldwave’u, post-punka, trapu, hip-hopu i elektroniki.
Pełnoprawny debiut (Jerzyk udostępniał wcześniej albumy „Moczydło”, „Dożynki” czy „Warszawa”) pokazał Krzyżyka jako łączącego style i tradycje polskiej muzyki alternatywnej spod znaku nowej fali i współczesnego (t)rapu. To zapewniło mu m.in. nominacje do kilku branżowych nagród (Sanki 2022 GW, Lech Polish Hip-Hop Music Awards). Jak zapowiada wytwórnia, Rutin to pierwszy z trzech singli, do których teledyski wyreżyserował Szymon Golendzinowski, a zagrali w nim Xiyan Tan oraz Hubert Miłkowski.
30 czerwca miała premierę debiutancka płyta zespołu Big Water „Blues Tales”. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest piosenka Lavender, która zadebiutowała w stacjach radiowych 3. lipca.
„Blues Tales” zawiera 13 kompozycji z pogranicza bluesa, folku, rocka, czy piosenki autorskiej. Opierają się na głębokich męskich głosach Maćka i Michała, energetycznych, gitarowych riffach i brzmieniach akustycznych gitar. Gościnnie na płycie zagrali: Agnieszka Kowalczyk – elektryczna wiolonczela (utwory 1, 8), Andrzej Kubiak – perkusja (3, 4), Jasiu Siemienas – gitara slide (3), Jacek Piskorz – elektryczny fortepian (5, 12), Michał Ślużyński – śpiew (11), Bartek Szopiński – organy Hammonda (11).
Nagrania zrealizowano w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu. Wydawcą zespołu jest Flower Records. Za projekt graficzny odpowiada Radosław Wąsowicz
Nazwa Big Water, jak i cały projekt, powstała z połączenia sił dwóch wytrawnych poznańskich muzyków: Przemka Ślużyńskiego, basisty legendarnego zespołu Wielka Łódź (stąd w nazwie BIG) oraz Macieja Sobczaka, związanego z kultowym Hot Water (stąd WATER). Skład zespołu uzupełnia znakomity perkusista, na co dzień grający w zespole CREE – Amadeusz Kuba Majerczyk.
Karmel jest pierwszym z serii singli promujących płytę Yummy Cake, alt popowego, elektronicznego tria. W muzyce Yummy Cake łączą lekkie, popowe melodie, z energiczną elektroniką, w której lata ’80 spotykają się z synthami ’90. Nowy singiel (z wideo) jest zapowiedzią debiutanckiej płyty.
Trio powstało w 2006 roku. Ich utwory to często pastisz cukierkowego świata celebrytów. A robią to: Patrycja Toczyńska (wokal i teksty), Krzysztof Grabań (bas, wokal, klawisze), Michał Krasoń (gitara, wokal). Zespół szczególnie lubi występy na żywo, o których stronę wizualną dba szczególnie, jego styl wyznaczają bowiem różowe akcenty, brokat, cekiny i glamour, jest w nim więc dużo świateł i kolorów.