Wydali dotąd dwa albumy – “1” (2014), “2” (2019); obecnie pracują nad trójką. Są bardzo nietypowym, siedmioosobowym, eklektycznym live bandem, w którym znajdują ujście zarówno dla rapu, dźwiękowych przesterów, skrzypiec, trąbki, a także … języka łemkowskiego. Teraz Sekcja Rapu idzie ku nowej płycie, a wypuszczane w świat piosenki zapowiadają album “3”, którego premiera przewidziana jest na 2024 rok. Pierwszym singlem zapowiadającym był To nie koniec.
Utwór Czego Chcesz? to nietypowa dla zespołu kompozycja „o miłości”. Opowieść o wieloletnim, burzliwym, nieustannie dojrzewającym związku, muzycznie jak zawsze w oryginalnym miksu stylów. Z kolei w nagraniu Progres zespół opowiada o ciągłej chęci rozwijania się człowieka, poznawaniu i ulepszaniu siebie w wybranych dziedzinach. W tym drugim, oprócz mocnych gitar, które przeplatają się z łagodnymi skrzypcami, wybijanymi akcentami, dilay’ami, trąbką, usłyszymy także partie klawiszowe, za które odpowiada Sorry.
Zespołem opiekuje się wytwórnia RYMOBITTOFABRYKA. I zespół, i wytwórnię, warto obserwować.
4 lutego The Naives wypuścili swoje nowe wydawnictwo, EP-kę „Live in Studio Centrum”. Mini album promuje dynamiczny, utrzymany w rytmicznej, rockowej stylistyce zespołu singiel Discothèque, a całość zawiera 5 utworów.
Koncertowa EP zawiera utwory znane z wcześniejszych małych płyt The Naives (Fifa’97, Absinthe, Rolling Thunder), a także dwa premierowe – singlowy Discothèque oraz Strange Girl. To naprawdę odświeżająca studyjna mini-koncertówka, której Discothèque jest świetną wizytówką.
The Naives tworzą: Piotr Drożdżał (gitara, wokale), Bartłomiej Kowal (gitara, wokal wspomagający), Marcin Jagieła (bas) i Fabian Ciapa (perkusja).
Album dostępny jest w streamingu m.in. na Spotify oraz w serwisie YT.
Motka Fesler, a właściwie Joanna Fesler, to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Jak o niej piszą, „potrafi krzyczeć szeptem”, bo to głos jest jej najważniejszym instrumentem. Nie mów nic to z kolei jej pełnoprawny debiut artystyczny.
Ma na koncie duety z Krzysztofem Zalewskim (podczas MTV Unplugged) i Januszem Radkiem, oraz koncert z Ragnarem Olaffsonem. Nagrała dotąd cztery single, wyprodukowane przez Pawła Marciniaka (Varius Manx, Riverside, Proletaryat). Obecnie koncertuje i nagrywa materiał na płytę.
Joanna reżyserowała autorskie musicale (tworzyła scenariusze i choreografie), jeden z nich zdobył wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich, stała też na czele Akademii Musicalowej w Bełchatowie.
Teledysk do utworu Nie mów nic został zarejestrowany na terenie Starej Kopalni – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu. Do zobaczenia poniżej:
Oranżada prezentuje nową płytę „Karma Tango”, pierwsze studyjne wydawnictwo od 10 lat. Jego premiera zbiegła się w czasie z 20-leciem zespołu, co udowadnia, że Oranżada wciąż jest żywym organizmem muzycznym. Równocześnie zespół zaprezentował singiel My 1000. Wcześniejsze, promujące płytę, to Tyle Dróg i Totalizator.
Na albumie „Karma Tango” ukuty przez zespół termin ‘psychodelicje’ prowadzi słuchacza przez rzeczywistość widzianą oczami zespołu. „Karma Tango to rzecz o spowijającej nas tasiemcowej rzeczywistości. O niekończącym się tangu takich samych dni i poranków. Okresów poprzecinanych jedynie różnymi snami. To też piosenki o ciągle powstającej na nowo karmie, dwóch tańczących ze sobą światów. Odchodzącego, dekadenckiego i pełnego zachwytu dla samego siebie znanego nam do wczoraj świata.”
Skład Oranżady: Robert Derlatka (gitara basowa i śpiew), Michał Krysztofiak (gitara elektryczna i śpiew), Maciej Łabudzki (pianino elektryczne, perkusja, flety), Artur Rzempołuch (perkusja).
Na płycie, której wydawcą jest Audio Cave, znalazło się 10 utworów. Album dostępny jest do zakupu w sklepie AudioCave (www.sklep.audiocave.pl) lub odsłuchu w streamingach.
Zespół zaprezentuje materiał także na żywo: 25 marca wystąpi w Warszawie (Bracka 20), 22 kwietnia w Otwocku (Teatr Miejski), potem także w Lublinie (Labirynt, z zespołem Naczynia).