Wraca GaMa. Nowa, i nie tylko o polskiej muzyce

27 stycznia oficjalnie (choć pierwsze, nieśmiałe sygnały pojawiły się już w połowie stycznia) ogłoszono reaktywację zamkniętej z końcem 2019 roku “Gazety Magnetofonowej”.

Nowa Gazeta Magnetofonowa będzie dwumiesięcznikiem, poświęconym już nie tylko polskiej muzyce, ale wychodzącym poza rodzimy rynek. I poza muzykę. Jak czytamy na profilu fb, Nowa GaMa “jest w pewnym stopniu kontynuacją magazynu, który znacie już z lat 2015-2019, ale jest też zarazem czymś zupełnie nowym. Będzie nie tylko o polskiej muzyce i nawet nie tylko o muzyce.” Już zapowiedziano, że za komiks w magazynie odpowiedzialny będzie… Tadeusz Baranowski, który narysuje nowe przygody wampirów, Szlurpa i Burpa. 

Czy dostaniemy do ręki odświeżony magazyn popkulturalny, podobny do zamkniętej w 2011 roku Machiny? Miejmy nadzieję, że nie. Pierwszy numer sygnowany jako Nowa Gazeta Magnetofonowa ukaże się w lutym, w nakładzie 5 tys. egz. Nowością jest uruchomiona wraz z jego promocją uruchomiona strona internetowa – magazyngama.pl. Wydawcą GaMy jest Mystic Production, na którego stronie można składać preordery.

LOADING