Koncertowa jesień: Cults, Kazy Lambist, Personal Trainer, Phoria

Koncertowa jesień: Cults, Kazy Lambist, Personal Trainer, Phoria

Jesienne koncerty w Warszawie, organizowane przez fource, to szeroki wachlarz propozycji – od electro, po dźwięki bliższe poprockowej alternatywie

Phoria

Phoria to zespół kierowany przez mistrza elektroniki i kompozycji Trewina Howarda, któremu towarzyszą grający na fortepianie i syntezatorach Ed Sanderson oraz gitarzysta i kierownik wizualny Jeb Hardwick. Grupa zasłynęła transcendentalnymi występami na żywo, a podczas koncertów wspiera ich gitarzysta i syntezatorowiec James Cheeseman oraz perkusista Seryn Burden. Po sukcesie trzeciego albumu „River Oblivion” wyruszają w trasę z show, które okrzyknięto mianem sonicznego laboratorium, i którego będzie można doświadczyć także w Warszawie. 13 listopada 2024 zespół zaprasza do Terminalu Kultury.

Kazy Lambist

Kazy Lambist, czyli electro-popowe brzmienia Morza Śródziemnego do usłyszenia w tym roku w Warszawie. Koncert Lambista odbędzie się 22 października w klubie Hydrozagadka.

Kazy Lambist to jedna z ciekawszych postaci sceny elektronicznej. Muzyk zdobył nagrodę publiczności Inrocks Lab, jego twórczość spotkała się też z entuzjastycznym uznaniem… Guillermo Del Toro. W 2018 roku wydał album „33 000 Ft”, w 2024 nagrał drugą, „Moda”, zainspirowaną pobytem w artystycznej dzielnicy Stambułu, Włochami i południową Francją. I właśnie tę ostatnią płytę będzie promował w Warszawie.

Personal Trainer

Indie-rockowy zespół Personal Trainer wystąpi 15 listopada tego roku w klubie BARdzo Bardzo. Pochodząca z Amsterdamu grupa często opisywana jest jako kolektyw, ponieważ jej skład nieustannie się zmienia, choć centralną postacią pozostaje frontman Willem Smit, który powołał do życia ten, początkowo solowy, projekt muzyczny.

Dzisiaj w składzie Personal Trainer można spotkać artystów z takich zespołów jak Pip Blom, Bull Home Counties, The Klittens, Global Charming, Canshaker Pi i Steve French. Mają za sobą występ w 2020 roku na Eurosonic Noorderslag w Groningen, a także 24-godzinny (!) występ w amsterdamskim Paradiso rok później. W grudniu 2023 roku zespół podpisał kontrakt z kultową wytwórnią Bella Union, co otworzyło nowy rozdział w ich aktywności.

Cults

Duet Cults, czyli Madeline Follin i Brian Oblivion, działa od ponad dekady. Porusza się między popem a eksperymentalnymi (choć wciąż w ramach gatunku) brzmieniami, z dreampopowym sznytem i  retro-futurystycznymi dźwiękami. Grupa wystąpi 15 listopada w klubie Niebo.

Podpisali kontrakt z labelem In the Name Of (założonym przez Lily Allen). Ich debiutancki album „Cults” ukazał się w 2011 roku. Potem był „Static” (2013), electro-popowe “Offering” (2017) oraz masywne “Host” (2020). Występowali m.in. na Coachelli czy Lollapaloozie, supportowali Vampire Weekend czy Pixies. 26 lipca ukaże się ich piąta płyta „To the Ghosts”. 15 listopada 2024 wystąpią zaś w klubie Niebo.

Bilety na wszystkie te wydarzenia dostępne są na Fource.pl, eBilet.pl oraz GoOut.pl.

LOADING